bolt-8xZANIM ZACZNIESZ CZYTAĆ, ROZPOCZNIJ OD ZAPOZNANIA SIĘ Z TYM MATERIAŁEM – (KLIKNIJ TUTAJ)

 

 

Wierzymy, że najłatwiej i najprędzej nauczysz się mówić poprzez… mówienie. Dlatego nasza metoda jest oparta o dwa filary: intensywną konwersację podczas spotkań z lektorem oraz obszerną pracę własną (potoczne zadanie domowe), z której lektor Cię „rozlicza”. Jakie elementy wchodzą w skład metody? Oto one:

 

tedPrzed każdym spotkaniem z lektorem oglądasz jeden film. Stale poszerzamy rekomendowane źródła wartościowych materiałów natomiast jak dotąd żadne z nich nie dorównało zbiorom zapisów video wystąpień na TED. TED to ogólnoświatowa koncepcja konferencji, na których występują eksperci w przeróżnych dziedzinach (m.in. technologia, przedsiębiorczość, design). Dzielą się wynikami swoich eksperymentów, badań, opowiadają w jaki sposób osiągnęli sukces lub podnieśli po ciężkiej chorobie. Na stronie znajdują się wyselekcjonowane, najbardziej udane wystąpienia. Większość z nich została wzbogacona o napisy w języku angielskim. Każdy znajdzie tu coś dla Ciebie (jest nawet genialne wystąpienie o uwodzeniu!), a nasi uczniowie doświadczają tego regularnie w czasie kursu. (kliknij TU, by zobaczyć przykładowy film na TED)

 

mediumOprócz filmu na TED, przed każdym spotkaniem z lektorem czytasz również jeden artykuł. Możesz sobie zadawać pytanie – ale w jaki sposób mam rozumieć, skoro moja wiedza na temat angielskiego jest podstawowa? Sęk w tym, że każdy kiedyś był kiepski zanim stał się świetny. Każdy nasz lektor zaczynał z tego samego punktu, co Ty. Od początku. Dlatego nawet jeśli zrozumiesz 30% takiego artykułu, to wystarczy. Po przeczytaniu kolejnego zrozumiesz 31%. A jeszcze kolejnego prawdopodobnie już 33%. Wiedza ma tendencję do tego, by się kumulować i zwiększać wykładniczo. W to wierzymy całym sercem i dlatego przygotuj się na solidne zadania domowe po każdym spotkaniu z lektorem. (kliknij TU, by przeczytać przykładowy artykuł)

 

 

JAK WYGLĄDA LEKCJA Z TALKERSEM?

 

 

pen2Już na poziomie średnio-zaawansowanym zadajemy naszym uczniom eseje do napisania. To jest dopiero przekraczanie granic! Większość naszych kursantów przychodzi na pierwsze spotkanie z przekonaniem, że nie potrafią zbyt wiele. Po kilku sesjach z nami ich perspektywa w tym kontekście zmienia się o 180 stopni. No bo ktoś, kto potrafi napisać esej na jedną pełną stronę raczej nie jest średnio, ale bardzo zaawansowany i naszym zadaniem jest przede wszystkim zmienić przekonania o własnych umiejętnościach. Nauka angielskiego dzieje się tak jakby przy okazji. Przykładowy temat eseju to: „what if social media didn’t exist?”. No powiedz, że nie chciałbyś napisać kilku słów swojej opinii na ten temat? 😉

 

 

grammarU nas NIE MA pisemnych ćwiczeń gramatycznych podczas lekcji. Jeśli Twój aktualny poziom rozwoju języka angielskiego będzie wymagał podszkolenia gramatyki, otrzymasz do tego specjalną książkę, którą będziesz samodzielnie wypełniał i sprawdzał w domu. Lektor przede wszystkim upewnia się, że wykonałeś pracę własną w tym zakresie oraz wytłumaczy Ci każdy detal gramatyczny, którego nie udało Ci się samodzielnie opanować. Taki model nauki pozwala na maksymalną efektywność nauki podczas lekcji (poprzez rozmowę na temat filmu, artykułu oraz tematów dodatkowych) oraz utrwalanie materiału poprzez pracę samodzielną. Sprawdza się doskonale i mamy na to świadków 🙂

 

 

iphoneA teraz coś, o czym jeszcze nie słyszałeś od żadnej innej szkoły! Cała komunikacja tekstowa – SMSy, wiadomości e-mail czy przez Facebooka odbywające się pomiędzy Tobą i lektorem są po angielsku. Tak, dokładnie. Ty piszesz po angielsku, lektor odpisuje po angielsku. Dzięki temu w każdej sekundzie kontaktu z nami „dotykasz” angielskiego. A im częściej obcujesz z tym językiem, tym naturalniejszy staje się dla Ciebie, a Ty zaczynasz czuć się coraz bardziej komfortowo. Aż staniecie się przyjaciółmi na całe życie!

 

 

 

Wielu naszych klientów zgłasza potrzebę wzbogacenia swojego słownictwa lub przypomnienia sobie słów, którymi kiedyś bezproblemowo operowali, a dziś jest z tym „jakoś kiepsko”. W związku z tym wprowadziliśmy prostą zasadę na zajęciach z Talkersami – na każdym spotkaniu z Twoim lektorem jesteś przepytywany ze słówek i zwrotów, z których raport otrzymałeś po każdym poprzednim spotkaniu „do domu”. Ale nie jest to zwykła „kartkówka”, tylko dyskusja na temat struktur językowych, które padły podczas poprzedniej rozmowy w odpowiednich kontekstach. I w ten sposób właśnie je rozpatrujemy, i w ten sposób się ich uczymy. W kontekście konkretnej sytuacji, a nie „na sucho”, z listy słówek do opanowania „na blachę”.

 

 

 

 

JAK WYGLĄDA LEKCJA Z TALKERSEM?

 

 

 

Internet jest wypełniony po brzegi treścią – mamy ogromne pokłady artykułów, filmów, podcastów i wielu, wielu innych rzeczy, dzięki którym możemy rozwijać swoje umiejętności. Przekopanie się przez te wszystkie strony to raczej mało produktywny wysiłek. Dlatego w Talkersach odfiltrowaliśmy treści przydatne do nauki języka od tych przydatnych do innych czynności. Tak powstał plik pod nazwą „Recommended sources”, czyli rekomendowane przez nas źródła wysokiej jakości artykułów, filmów, podcastów, aplikacji i słowników anglojęzycznych. Ma do nich dostęp każdy talkersowy uczeń, lista ta jest również częścią Pełnej Analizy Językowej.

 

 

 

 

Ostatnim, ulubionym dla wielu naszych klientów, narzędziem rozwoju rozumienia języka oraz przełamywania bariery mówienia poprzez redukcję stresu związanego z komunikacją w tym języku jest tzw. pasywne słuchanie. Polega na tym, iż każdy nasz uczeń, bez wyjątku, ma obowiązek w ramach zadania domowego, przesłuchać dłuższy (30-60 min) materiał po angielsku. Dzięki temu po pierwsze podświadomość zaczyna kodować coraz bardziej rozbudowane konstrukcje gramatyczne i uczy się tak jakby bez wysiłku, a ponadto umysł zaczyna się przyzwyczajać do języka obcego i znika „efekt paniki” występujący u wielu uczniów na początku ich drogi z językiem angielskim. Przykładowe materiały można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

KOLEJNE KROKI:

1. JEŚLI NIE WIESZ, CZY MOŻESZ ZAUFAĆ FIRMIE, O KTÓREJ SŁYSZYSZ PIERWSZY RAZ, TO ZOBACZ, CO SĄDZĄ O NAS DOTYCHCZASOWI KLIENCI: 

POKAŻ OPINIE

2. JEŚLI CHCESZ PORÓWNAĆ NASZĄ OFERTĘ Z KONKURENCJĄ, ZERKNIJ TU:

CHCĘ PORÓWNAĆ

3. CZY MASZ JESZCZE JAKIEŚ PYTANIA LUB WĄTPLIWOŚCI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI POPRZEZ TEN PRZYCISK, BY PRZETESTOWAĆ TALKERSOWE ZAJĘCIA:

CHCĘ PRÓBNĄ LEKCJĘ

(to jeszcze nic zobowiązującego, otworzy się okienko zgłoszenia zapytania)

 

ZAUFALI NAM: